Alternate Text
 
BAĞLANTILAR

 
  
                
 
  Neredeyim : HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

HALK KÜTÜPHANELERİ

Kadın, erkek, her yaşta her düzeyde  ve her meslekten okuyucunun çeşitli konularda hazırlanmış eserlerden ücretsiz ve serbestçe yararlanmasını sağlayan, hizmet verdiği bölgenin  kültürel, sosyal ve teknik alanlarda kalkınmasına yardımcı kaynak oluşturan kurumlardır.

Halk Kütüphaneleri, yaş, ırk, cinsiyet, inanç, milliyet, dil ve düşünce farkı gözetmeksizin yediden yetmişe bütün halka hizmet götürmek gibi evrensel bir amaçla hizmet verirler.

Halk Kütüphaneleri bu amaca ulaşabilmek için, her türden ve her formattan materyali toplar, düzenler ve hizmete sunar.

 

ŞANLIURFA İL HALK KÜTÜPHANESİNİN VERDİĞİ HİZMETLER

 

1-Danışma Hizmeti

Kütüphane kullanıcılarının bilgi gereksinimlerini karşılayan hizmettir. Ansiklopediler, sözlükler, yıllıklar, mesleki kitaplar ve her türden araştırmaya yönelik yayınların yer aldığı yetişkinlere hizmet veren,  Pazartesi-Cuma günleri  8:30 - 18:00 saatleri arası, Cumartesi günleri ise 08:00-17:00 saatleri arasında  kesintisiz çalışan müracaat bölümünde mevcut kaynaklar doğrultusunda her türlü sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

2-Ödünç Kitap Verme Hizmeti

Kütüphane materyallerinin belirli bir süreyle kütüphane dışında yararlanılmak üzere ödünç verilmesi hizmetidir.

Roman, hikaye, şiir, kişisel gelişim konusundaki kaynaklardan dilediğiniz seçimi yaparak, üye olmak kaydıyla iki hafta süreyle ödünç alabileceğiniz bölümümüz,  Pazartesi-Cuma günleri  8:30 - 18:00 saatleri arası, Cumartesi günleri ise 08:00-17:00 saatleri  arasında  hizmet vermektedir.

3-Çocuklara Verilen Hizmetler

Okulöncesi ve ilköğretim çağındaki çocukların araştırma ve okuma ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulan bölümümüz, üyelerine 2 hafta süreyle ödünç kitap vermektedir.

4-Gezici Kütüphane Hizmeti

Merkez kütüphanemize uzak semtlere ve köylere belirlenen duraklarda hizmet götürmektedir.

5-İnternet Hizmeti

Kütüphane kullanıcılarının, kütüphane kaynaklarından bulamadıkları araştırmalarını, internet ortamından yararlanarak yapmaları amacıyla ücretsiz olarak verdiği hizmettir.

6-Eğitici Kültürel Etkinlikler

Kütüphaneye ilgiyi arttırmak, halkı kütüphaneden yararlanmaya yönlendirmek, kütüphaneyi bir kültür odağı olarak görmelerini sağlamak amacıyla; milli bayramlar, anma-kutlama ve kuruluş günlerinde, kitap tanıtma, imza günleri, konferans ve paneller düzenlemektedir.

Kişi-kurum ve kuruluşlar kütüphanemizle işbirliği yaparak kendi etkinliklerinde, kütüphanemiz salonlarını da kullanabilmektedir.

8-Okuma Salonu Etüt Merkezi

Çalışma ortamı olmayan okuyucularımıza; tek kişilik çalışma masaları, sessiz bir ortam il çalışabilecekleri kaynaklar sağlanmaktadır.

 

 

Bugünkü programınızda Halk Kütüphanesine gitmek ve bilgi merkeziyle tanışmak yer alsın!

Kendinize bilgi yatırımı yapın ve güçlü olun!

Facebook -  Twitter'da Biz
 
Mesai Gün ve Saatleri

 
 
 Pazartesi - Cuma:08:00/22:00
 Cumartesi:08:00/22:00
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 4080 kez gösterilmiştir.